„Big Brother" aprašymas


Tikslas. Projekto tikslas – suporuoti dabartinius Vilniaus licėjaus trečiakursius su tinkamą studijų patirtį turinčiais Licėjaus alumnais, kurie padėtų liceistams pasirinkti tinkamiausią aukštąją mokyklą ir patartų stojant į bakalauro programas. Pagrindinis projekto siekis yra efektyviai perduoti žinias ir stojimų subtilybes „iš kartos į kartą“, tačiau kartu skatiname ir artimesnį bendravimą tarp skirtingo amžiaus Licėjaus kartų.

Aplikavimo procesas. 2014 m. kovo mėnesį visų BB pastraipos, kuriose jie yra aprašę savo akademinę ir darbo patirtį, patalpinamos internete. SB pagal savo poreikius ir siekius iki kovo 30 d. pasirenka jiems patinkančius penkis BB ir siunčia elektroninį laišką su pasirinktų BB vardais „subject“ laukelyje, komentarais (kiekvienam pasirinktam BB – po vieną), kas paskatino pasirinkti būtent tuos BB, ir iki 300 žodžių motyvaciniu laišku, kuriame nurodo savo siekius ir akademinius tikslus. Atsižvelgdami į šią informaciją, koordinatoriai SB suporuos su BB (daugiausia 3 SB vienam BB). Jeigu kils neaiškumų arba trūks objektyvių kriterijų konkrečių SB atrankai, koordinatoriai kontaktuos su tais SB. Mažieji broliai rezultatus sužinos kovo mėnesį.

Svarbu suprasti. Pirma, nebūtinai visi norintieji pateks į „Big Brother“ programą; tai priklausys nuo projekto populiarumo, alumnų užimtumo, liceistų paraiškų turinio ir sėkmės. Antra, BB padės liceistams suprasti stojimo į užsienio mokyklas procesą, o ne paruošti jų stojimo dokumentus. Trečia, šis projektas yra paremtas savanorišku alumnų ir koordinatorių darbu; projekto sėkmė priklausys nuo dalyvių entuziazmo, pastangų, taip pat pasiūlymų ir atsiliepimų.

Organizatoriai. Remdamiesi užsienio universitetų pavyzdžiu ir patirtimi, projektą „Big Brother“ 2008 metais iniciavo keli buvę Vilniaus licėjaus moksleiviai – Rytis Vitkauskas, Domantas Jankauskas, Skaistė Trumpickaitė, Viktorija Gečytė ir Renata Baublytė – palaikant Licėjaus Alumni asociacijai. 2010 metais koordinavimas buvo perduotas Linui Trumpickui ir Kostui Jakeliūnui, 2011 - Unei Kaunaitei ir Ignui Rubikui, 2012 - Akvilei Milkevičiūtei ir Giedrei Jurkonytei, 2013 - Giedriui Žebrauskui ir Dominykui Pauliui Sventickui, o 2014 prie jų prisijungė Elena Lesieur. Nuo 2010 metų Big Brother koordinavimu užsiima patys projekte dalyvavę, šviežiai Licėjų baigę alumnai. Tikimasi, jog ši tradicija tęsis ir toliau, taip suteikdama projektui nuolatinio šviežumo ir aktualumo.