LA Stipendija 2018

LA STIPENDIJŲ 2018 LAIMĖTOJAI!

Dėkojame visiems, kurie šiemet siuntė paraiškas LA Stipendijai gauti. Jų - itin stiprių! - gavome net kelias dešimtis. Šį kartą apdovanojome stipendijomis šiuos alumnus:

3 000 EUR Lietuvos Tūkstantmečio Rotary klubo stipendija atitenka alumnui Aurimui Nausėdui (XVII laida). Aurimas - chemijos mokslų magistras, baigęs Edinburgo universitetą. Dabar jis siekia biochemijos daktaro laipsnio pagal kompiuterinės chemijos programas Vilniaus universitete. Alumnas paramą panaudos dalyvavimui mokslinėse konferencijose ir praktikoje.

3 000 EUR LA Stipendija skiriama Ievai Česnulaitytei (XIX laida). Ieva stipendiją panaudos studijoms Sciences Po Paris ir Toronto universitetų įsteigtoje dviguboje viešojo valdymo magistro studijų programoje.

2 000 EUR LA Stipendija atitenka Aistei Šeibokaitei (XV laida). Aistei parama reikalinga pilotinėms studijoms neuromokslų srityje Tubingeno Universitete.

Tariame ačiū rėmėjams ir Vilniaus Lietuvos Tūkstantmečio Rotary klubui už paramą ir galimybę didinti bei tobulinti LA Stipendijos fondą.

Žemiau - bendra nugalėtojų padėka:

Sveiki, Licėjaus Alumnai!

Mes, Aistė, Ieva ir Aurimas, 2018 metų LA stipendijos laimėtojai, nuoširdžiai dėkojame Jums už paramą ir suteiktas galimybes siekti savo tikslų ir svajonių neuromokslų, viešosios politikos, kompiuterinės chemijos ir biochemijos srityse. Džiaugiamės šia Licėjaus Alumni bendruomenės iniciatyva, kuri sumažins finansinę naštą, motyvuos tobulėti savo pasirinktuose keliuose ir siekti aukščiausių rezultatų. Jūsų pasitikėjimas mumis įkvepia – ši stipendija yra ne tik finansinė pagalba, bet ir įrodymas, jog mūsų idėjos yra svarbios, o jas palaiko didelė licėjaus bendruomenė. Toks palaikymas yra itin svarbus jauniems tyrėjams bei specialistams, kurių akademiniame ir profesiniame kelyje ir taip laukia nemažai iššūkių.

Pabaigę savo studijas sieksime prisidėti prie LA stipendijos paramos ir padėti kitiems perspektyviems liceistams. Dalinsimės įgytomis žiniomis su Lietuvoje likusiais bendraminčiais ir mokslo žmonėmis bei savo pavyzdžiu įkvėpsime kitus siekti daugiau.

Tikimės į Lietuvą atvežti kompetencijų, reikalingų pradėti ir patobulinti kompiuterinės chemijos studijas Lietuvos universitetuose, suartinti mokslinius tyrimus tarp biochemijos ir neuromokslų, prisidėti prie vėžio tyrimų kompiuterinėmis simuliacijomis, padėti pagrindus neinvaziniams žmogaus galvos smegenų tyrimams ir didinti jų technologijų pritaikomumą tarpdisciplininiuose neuromokslų ir neuropsichologijos tyrimuose. Skatinti Lietuvos ir užsienio universitetų bendradarbiavimą, padėti Lietuvos mokslininkams efektyviau įsitraukti į tarptautinį tyrėjų bendravimą. O taip pat prisidėsime prie naujų galimybių piliečiams dalyvauti šalies valdyme sukūrimo ir taikymo Lietuvoje.

Savo veikla taip pat siekiame, jog mūsų veiksmai garsintų Vilniaus licėjaus vardą pasaulyje. Gavę LA stipendiją, įsipareigojame Vilniaus licėjaus vardą minėti su šia stipendija susijusiose akademinėse publikacijose, viešojoje komunikacijoje bei bendravime su užsienio tyrėjais, reprezentuojant Lietuvą Europoje ir pasaulyje.

Esame privilegijuoti, nes turėjome galimybę mokytis geriausioje šalies mokykloje, o dabar ir atlikti praktikas garsiuose institutuose ir mokytis lyderiaujančiuose pasaulio universitetuose.

Šią dovaną vertiname ir prisiimame atsakomybę siekti visuomenei naudingų tikslų bei prisidėti prie Lietuvos aukštojo mokslo bei visuomeninės gerovės. Esame pasirengę padėti Vilniaus licėjaus mokiniams ir alumnams konsultacijomis ir mentoryste, siekiant akademinės karjeros tikslų mūsų atstovaujamose srityse ar norint išbandyti jėgas tarpdisciplininiuose projektuose bei staigiuose akademinės srities pokyčiuose. Mielai pakonsultuotume ir pasiryžusius išbandyti save atbundančiame ir jaunų protų bei idėjų laukiančiame viešajame sektoriuje.

Dar kartą dėkojame Jums, aktyvūs Licėjaus Alumnai, už pagalbą ir pasitikėjimą.

Neabejojame, kad LA džiaugiasi sulaukę daug stiprių paraiškų ir matydami įdomius, prasmingus bei veržlius kandidatų siekius. Norime paskatinti visus, teikusius paraiškas LA stipendijai gauti, toliau drąsiai siekti savo tikslų ir ieškoti pagalbos licėjaus bendruomenėje – mūsų stiprybė slypi geranoriškume ir tarpusavio pagalboje. Svarbu dalintis savo istorija su aplinkiniais – kartais reikiamas kontaktas ar taiklus patarimas gali labai daug.

Tikimės, kad parama ir toliau didės, o alumnai dar atkakliau sieks savo tikslų ir ruošis 2019 metų LA Stipendijos konkursui!

Ačiū visiems, siuntusiems paraiškas ar rėmusiems LA stipendiją!

Aistė Šeibokaitė

Ieva Česnulaitytė

Aurimas Aleksandras Nausėdas