LA Stipendija 2017

2017 metų LA Stipendijos nugalėtojai išrinkti!

Nugalėtojų padėkos - teksto apačioje.

Šiemet LA Taryba sulaukė 10 stiprių paraiškų Stipendijai gauti. Tam, kad kruopščiai ir objektyviai būtų išrinktas nugalėtojas, specialiai šiam tikslui buvo suformuota LA Stipendijos Komisija, kurią sudarė skirtingų sričių specialistai-alumnai.

Matydama didelę paklausą, dideles kandidatų ambicijas bei laimėtojų sėkmės istorijas, LA Taryba užsibrėžė tikslą 2017 m. stipendijos fondą išauginti iki 5 000 eurų, o 2019 m. - iki 10 000 eurų.

Džiaugiamės, kad lūkesčiai buvo įgyvendinti su kaupu – bendras 2017 metų LA Stipendijos dydis – net 6 000 eurų!

To nebūtume pasiekę, jei ne Rotary klubo 2 000 eurų vertės stipendija bei licėjaus alumnai-rėmėjai, kurių buvo 20, o du iš jų prisidėjo net 500 eurų parama! Širdingai dėkojame Rotary klubui ir kiekvienam, finansiškai parėmusiam LA Stipendijos fondą.

Didesnė LA Stipendija leido išrinkti tris šių metų nugalėtojus:

2 000 eurų Rotary klubo ir 1 000 eurų LA Stipendijos atiteko Ryčiui Kalinauskui! Šią 3 000 eurų paramą Rytis panaudos daliniam magistro International Health Management studijų kainos padengimui Imperial College London.

2 000 eurų LA Stipendiją laimėjo Gytautas Karklius, kuris paramą panaudos magistro studijoms MPhil Economic Research Cambridge University.

1 000 eurų LA Stipendiją pelnė Miglė Beinortaitė, architektūros studentė, siekianti magistro laipsnio Šveicarijos universitete Accademia di architettura, Universita della Svizzera italiana.

Darkart ačiū rėmėjams bei Komisijai už paramą bei brangų laiką skirtą LA Stipendijos veikimo tobulinimui, o stipendijų kandidatams linkime visokeriopos sėkmės!

Tikimės, kad parama ir toliau didės, alumnai dar atkakliau sieks savo tikslų ir ruošis 2018 m. LA Stipendijos konkursui.

Žemiau - nugalėtojų padėkos:

Rytis Kalinauskas (XIX laida)

Gerbiami Licėjaus alumnai,

Dėkoju Jums už parodytą pasitikėjimą ir skirtą paramą sveikatos vadybos studijoms viename iš prestižinių pasaulio universitetų. Šiuo metu Lietuvoje turime daug profesionalių ir savo darbui atsidavusių gydytojų, tačiau ne visada tinkamai išnaudojame jų kompetenciją, dar neišmokome tinkamai planuoti, skaičiuoti ir valdyti turimų sveikatos sistemos resursų. Tikiuosi užsienyje įgyti ir čia parvežti įgūdžių, kurie reikšmingai pagerintų Lietuvos sveikatos rodiklius.

Studijuodamas mediciną Vilniaus universitete daugiausiai laiko skyriau visuomeninei veiklai bei vadovavau Lietuvos medicinos studentų asociacijai (LiMSA). Ši veikla leido man iš arti susipažinti su procesais mūsų sveikatos sistemoje: kas vyksta ministerijos koridoriuose, kaip rašoma vyriausybės programa, kaip valdomos didžiausios ligoninės, kokie yra visų pusių interesai ir kita. Atsakymai į šiuos klausimus yra visai kitokie, nei tikėjausi aš pats, nei tikisi bet kuris mediciną pasirinkęs studentas, kurių dalis ateina ir iš Licėjaus. Realų pokytį sistemoje inicijuos ne valdžia, o būtent sveikatos specialistų ir pacientų bendruomenės, kai jos sugebės susitelkti, įsigilinti į problemas ir pateikti argumentuotų siūlymų.

Pokytis Lietuvos sveikatos sistemoje reikš aštrią interesų kovą, politinės valios poreikį ir terpę populistams pasinaudoti žmonių baimėmis, gydytojų garbinimo pabaigą ir slaugytojų įgalinimą, didesnę specialistų konkurenciją, supratimą, kad aukštose pareigose esantys asmenys nebūtinai žino, ką daro, ir drąsą pasisakyti atvirai. Taip pat, tai reiškia bendradarbiavimą su verslu, informacinėmis technologijomis, biotechnologijomis ir kitomis sritimis, tokiu būdu integruojant sveikatos sistemą į bendrą šalies kompetencijų tinklą.

Bet kuriuo atveju, pokytis mūsų sveikatos sistemoje nėra įmanomas be užnugario ir tarpusavio pagalbos. Pagalbos, kurią man šiandien suteikė Licėjaus alumni bendruomenė. Mano misija bus telkti, mokyti, inicijuoti ir atstovėti, kai pasidarys sunku. Ačiū Jums!

Pagarbiai
Rytis Kalinauskas

Gytautas Karklius (XXII laida)

Sveiki, licėjaus alumnai,

Nuoširdžiai dėkoju Jums už man skirtą LA stipendiją. Esu labai laimingas, nes ši stipendija padės įgyvendinti mano vaikystės svajonę studijuoti ekonomikos mokslus Kembridže. Ši žinia mane pasiekė labai netikėtai: tuo metu aš buvau darbe Londone, kur šiuo metu atlieku praktiką Compass Lexecon, vienoje geriausių ekonomikos konsultacijų firmų pasaulyje.

Prieš stodamas į licėjų, aš nemaniau, jog ši mokykla turės tokią didelę įtaką mano gyvenime. Aplinka, kurioje mokiausi, paskatino mane studijuoti Didžiojoje Britanijoje ir netgi bakalauro studijų metu Voriko universitete aš vis dar jaučiau licėjaus per ketverius metus suteiktą naudą. Pavyzdžiui, tikslinės matematikos klasės suteikta matematinė mąstysena labai padėjo per ekonometrijos paskaitas.

Licėjaus alumni skirta stipendija ne tik prisidės prie mano tikslų finansiškai, bet ji yra ir įrodymas, jog mano pastangos rūpi ir kitiems. Labai džiaugiuosi, jog LA asociacija turi tokią iniciatyvą, kuri skatina alumnus tobulėti ir siekti įvairiausių tikslų. Tikiuosi, jog baigęs studijas Kembridže, galėsiu pasidalinti savo patirtimi su kitais liceistais bei lietuviais, kurie siekia panašių tikslų, bei prisidėti asmeniškai prie šios stipendijos skyrimo ateityje.

Dar kartą ačiū visiems, kurie prisidėjo prie šios stipendijos ir išrinko mane kaip vieną iš laimėtojų.

Gytautas

Miglė Beinortaitė (XX laida)

Sveiki, brangūs Licėjaus Alumnai,

Nuoširdžiai Jums dėkoju. Skirta stipendija - tai ne tik finansinė parama, bet mano siekių pripažinimas ir stiprus stimulas juos įgyvendinant.

Esu architektė, Vilniaus licėjaus XX kartos alumnė Miglė Beinortaitė. Įkvepiančio pastato ir miesto gyvenimą formuojančių visuomeninės erdvių gimimas reikalauja ilgo, sunkaus darbo ir patirties iš įgudusiųjų profesionalų sėmimosi. iš Manęs laukia svarbus ateities mąstymą ir stilių formuluojantis periodas – architektūros magistro studijos. Netikėtai įstojau į mažą, bet pasaulyje žinomą architektūros akademiją Šveicarijoje (Accademia di architettura, Università della Svizzera italiana). LA stipendija man finansiškai palengvina galimybę ir skatina mokytis iš įtakingiausių šiuolaikinių architektų bei lavinti kūrybinį braižą, kuris ateityje būtų realizuotas į mūsų kasdienybę tobulinančias erdves.

Ateityje planuoju savo veiklą sieti su gimtine. Mūsų miestuose yra nesuskaičiuojamos galimybės pritaikyti studijose įgautas žinias apie pastatų transformaciją, kuriant dūlančių pastatų ar miestų kvartalų gaivinimo projektus. Tikras 'rojus' ambicingai architektei, taip pat stengsiančiai dėl svarsnio savo profesijos atstovų įsitraukimo kuriant šalies ateities vizijas. Sieksiu svajonės, kad Lietuva garsėtų kaip architektūros perliukas šiaurės Europoje.

Ačiū Jums, aktyvūs Licėjaus Alumnai, už mus, buvusius bendramokslius, tobulėti skatinančios paramos steigimą ir skyrimą.

Pagarbiai

Miglė Beinortaitė

Ačiū visiems, siuntusiems paraiškas ir rėmusiems Stipendiją! :)