LA Stipendijos '18 padėkos

Žemiau - nugalėtojų padėkos:

Aurimas Aleksandras Nausėdas (XVII laida)

Gerbiami Licėjaus alumnai,

Dėkoju Jums už parodytą pasitikėjimą ir skirtą paramą įgyvendinant mano akademinius tikslus sudalyvauti mokslinėse konferencijose ir praktikoje šiais ir kitais metais kompiuterinės chemijos ir biochemijos srityse. Šiuo metu Lietuvoje turime labai nedaug kompiuterinės chemijos specialistų, kurie galėtų perteikti savo žinias jaunesniems mokslininkams ir modernizuoti vaistų gamybą biotechnologijos įmonėse kaip, kad tai yra atliekama farmakologijos kompanijose Europos vakaruose ir JAV. Tikiuosi konferencijų ir praktikos metu užsienyje įgyti ir čia parvežti įgūdžių, kurie padėtų su kolegomis atidaryti kompiuterinės chemijos kursą V ilniaus universitete ir pradėti taikyti naujus metodus Lietuvos biotechnologijos įmonėse.

Prieš stodamas į licėjų, aš žinojau, jog ši mokykla turės labai didelę įtaką mano gyvenime. Tiesa, nesitikėjau, kad tokią didžiulę. Būdamas joje aš supratau, kad mane domina mokslas ir tai paskatino studijuoti Škotijoje. Studijų metu aš vis dar jaučiau licėjaus per ketverius metus suteiktą naudą. Pavyzdžiui, chemijos pamokos mokykloje mane paruošė organinės chemijos praktikai universitete dėl ko aš buvau išrinktas geriausiu studentu šioje srityje.

Edinburgo universitete daugiausiai laiko skyriau įvairioms praktikoms studijų metu, visuomeninei veiklai bei vadovavau Chemijos klubui. Šios veiklos leido man iš arti susipažinti su chemijos virtuve vakaruose: kuo grindžiamas kompiuterinės chemijos taikymas farmakologijos kompanijose, kaip susiję organinės chemijos laboratoriniai darbai su kompiuterinėmis simuliacijomis, kaip jie palengvina vaistų gamybos procesą, kaip neuromokslų moksliniai tyrimai gali būti suderinami su kompiuterine chemija ir kiek daug dėmesio yra skiriama kompiuteriu atliekamiems eksperimentams užsienio universitetuose. Aš siekiu perteikti įgytas žinias Lietuvoje ir įkurti kompiuterinės chemijos kursą Vilniaus universitete. Suteikta finansinė parama leis man žymiai anksčiau pradėti kurti ir derinti Chemijos fakulteto ir biotechnologijos instituto programas.

Licėjaus Alumni skirta stipendija ne tik prisidės prie mano tikslų finansiškai, bet yra ir įvertinimas, kad mano pastangos rūpi kitiems. Labai džiaugiuosi, jog LA asociacija turi tokią iniciatyvą, kuri skatina alumnus tobulėti ir siekti įvairiausių tikslų, kad ir kokie nerealistiški jie gali atrodyti. Esu įsitikinęs, jog baigęs doktorantūros studijas Vilniaus universitete, galėsiu ne tik pasidalinti savo patirtimi su kitais lietuviais, kurie siekia panašių tikslų, bet ir prisidėti
asmeniškai prie LA stipendijos skyrimo gabiems liceistams.

Pokytis mūsų akademinėje sistemoje nėra įmanomas be palaikymo ir tarpusavio pagalbos, kurią man šiandien suteikė Licėjaus alumni bendruomenė. Mano tikslas bus tobulėti, kurti, mokyti, dėstyti ir padėti, kai kompiuterinės chemijos programa taps sunkiai įkandama. Labai ačiū!

Pagarbiai,
Aurimas Aleksandras Nausėdas

Ieva Česnulaitytė (XIX laida)

Sveiki, Licėjaus alumnai,

Nepaprastai džiaugiuosi Licėjaus alumni man suteikta stipendija, kuri prisidės prie viešosios politikos magistro studijų Sciences Po ir Toronto universitetuose. Taip netikėtai pajutau stiprų palaikančios Licėjaus alumni bendruomenės užnugarį, ir tai nuostabus jausmas, kuris skatina stengtis dar labiau. Labai jums ačiū už tai!

Esu Ieva Česnulaitytė, Vilniaus Licėjaus XIX kartos alumnė, ir siekiu Lietuvos viešajame sektoriuje sukurti atvirumo ir piliečių įtraukimo į šalies valdymą kultūrą. Visada tikėjau kiekvieno žmogaus indelio svarba kuriant valstybę, todėl tapau aktyvia NVO bendruomenės nare. Tačiau dalyvaudama ,,Kurk Lietuvai“ programoje atsidūriau viešajame sektoriuje ir supratau, kad visuomenė valstybę gali kurti ne tik savomis iniciatyvomis. Ji gali būti įtraukta į valstybei svarbių viešosios politikos sprendimų priėmimą. Vyriausybės kanceliarijoje dirbau žengiant pirmuosius žingsnius šia linkme – diegiant viešųjų konsultacijų su visuomene praktiką. O dabar, su jūsų pagalba, išvykstu studijuoti dvigubos magistro programos, kad galėčiau parveržti atviro viešojo valdymo lyderių – Prancūzijos ir Kanados – patirtį šioje srityje ir pritaikyti ją kuriant atvirumo kultūrą Lietuvos viešajame sektoriuje.

Ačiū labai už pasitikėjimą ir paramą, ir už šiltą bendruomenės palaikymo jausmą, kuriuo esu jūsų apdovanota.

Su linkėjimais,
Ieva

Aistė Šeibokaitė (XV laida)

Gerbiami Vilniaus licėjaus alumni asociacijos nariai,

Rašau norėdama padėkoti už LA stipendijos 2018-taisiais skyrimą – šiemet licėjaus bendruomenė patikėjo, jog ir filosofė gali būti neuromokslininke, jei tik to labai nori. O noriu labai.

Nuo 2017 metų mokausi neuromokslų doktorantūros programoje Tübingen universitete, Vokietijoje. Savarankiškai pasiruošusi doktorantūros projektą ir prikaupusi nemažai žinių apie neuropsichologiją, įtikinau šio universiteto Neuromokslų ugdymo centrą, jog sugebėsiu atlikti neinvazinius žmogaus galvos smegenų tyrimus moralinių sprendimų priėmimo metu. Moralę studijavau Edinburgo universitete magistro programoje, po kurios supratau, kad filosofines prielaidas apie žmonių elgesį galėtų papildyti empirinių tyrimų rezultatai, o aš galėčiau pasiūlyti neuromokslams nemažai tyrinėti vertų temų iš moralės filosofijos srities. Taip ir atsidūriau Tübingen universitete, kuris garsėja inovatyviais ir pasaulyje lyderiaujančiais neuromokslų tyrimais.

Būti jauna mokslininke (moteriškos giminės!) akademiniame pasaulyje nėra paprasta, tad jausti tokį didelį bendruomenės palaikymą yra išties ypatinga. LA stipendiją panaudosiu pilotinei studijai, kuri man padės siekti gerokai didesnio finansavimo pagrindiniam eksperimentui. Žinoti, jog kažkas jau manim tiki ir pasitiki yra nepaprastas paskatinimas dirbti uoliai ir siekti savo tikslų, kad ir kokie beprotiški jie kartais atrodytų.

Labai noriu padėkoti visiems finansiškai bei idėjiškai prisidėjusiems prie LA stipendijos – ji yra svarbus mūsų bendruomenės tarpusavio pagalbos ir palaikymo įrodymas. Prie bendruomenės vystymo prisidėsiu ir aš padėdama jauniesiems licėistams pasirinkti jiems tinkamas studijas kognityvinių, elgesio ar fiziologinių neuromokslų srityse, suteikdama konsultacijas norintiems kardinaliai pakeisti savo akademinę sritį bei prisidėdama prie asociacijos veiklos. Į mane galima kreiptis drąsiai, jei tik reikia pagalbos.

Ačiū dar kartą!

Pagarbiai,
Aistė

Ačiū visiems, siuntusiems paraiškas ir rėmusiems Stipendiją! :)