LA Stipendija 2014

4500 litų LA stipendijos sulaukė Tadas Kriščiūnas (XX).

Tado atsiliepimas apie gautą stipendiją:

"Žinau, kad praeitais metais LA sulaukė daugiau vertų kandidatų nei yra stipendijų. Spėju, taip visada buvo ir bus.

Mano atveju, LA stipendija padėjo tėvams sunkiu finansiniu laikotarpiu tapti pilnai nepriklausomu nuo jų finansinės paramos. To nebūtų pavykę padaryti kitaip: Oksfordo studentams leidžiami darbo kiekiai nėra pakankami užsitikrinti normaliam pragyvenimui, o man tenkanti universiteto stipendija padengia tik nedidelę dalį kaštų. Stipendijos sukurtas finansinio saugumo jausmas padėjo ir toliau užsiimti sena veikla: Academic Buddy projektu, Oksfordo lietuvių bendrija, studijomis. Esu dėkingas.

Sunku pasakyti ar stipendiją gavau pelnytai. Man žinomi aplikavusieji jos nusipelnė ne mažiau už mane. Be to jog esu dėkingas, dar esu ir skolingas: kai tik leis finansinė padėtis, prisidėsiu prie stipendijos.

Tą kviečiu padaryti ir kitus. Akivaizdu, kad poreikis stipendijai LA bendruomenėje yra nemažas. Jai dingus žmonės jos pasigestų."

Daugiau apie Tadą Kriščiūną:

Tadas yra matematikos ir filosofijos studentas Oksfordo universitete, kur įsiliejo į keletą vietinių filosofijos diskusijų grupių bei lietuvių bendriją. Vasaromis jis irgi netinginiauja, dirba, sau ir pasauliui kiekvieną kartą iš naujo įrodydamas, kad ir filosofijos studentai gali kalti pinigą. Būdamas licėjuje entuziastingiausiai domėjoi filosofija, tačiau dalyvaudavo ir matematikos, informatikos, fizikos olimpiadose. Taip pat Tadui patiko menai, ypač kinas. Filosofija iš esmės ir susidomėjo todėl, kad ji jungė menų bei tiksliųjų mokslų sritį. Tadas mielai padėtų apie filosofijos ir/ar matematikos studijas galvojantiems žmonėms, galėtų būti naudingas ir ne tik į Oksfordą stoti norintiems: jis turi truputį žinių apie abiejų šių dalykų padėti Vilniaus Universitete bei keliuose kituose universitetuose Jungtinėje Karalystėje.

Papildymas naujausiomis žiniomis apie tai, kaip šiuo metu sekasi Tadui (2015.06):

Šiuo metu mokausi ir šiemet baigsiu (tikiuosi!) bakalauro kursą Oksforde, kitąmet (tikiuosi!) tęsdamas studijas su matematikos ir filosofijos magistru. Šie metai buvo itin veiklūs ir formuojantys.

Aplikacijoje stipendijai gauti minėjau Academic Buddy, Oksfordo lietuvių bendriją; apie kiekvieną trumpai. Academic Buddy pavyzdžiu pasekė buvusi Oksfordo latvių bendrijos prezidentė: panašią organizaciją ji steigs Latvijoje; lietuviškoji ir latviškoji organizacijos bendradarbiaus. Academic Buddy šiemet sulaukė kaip niekada daug dalyvių; vis dar į priekį stumiasi tinklalapio atnaujinimo darbai: projektas auga ir tampa vis labiau žinomas. Oksfordo lietuvių bendrijoje suorganizavome vasario 16-osios minėjimą UK studentams, kuriame dainavo Jurga Šeduikytė, Vidas Bareikis, Andrius Vaicenavičius, grojo Rimantas Vingras; o pranešimą apie tai, kaip reikėtų keisti lietuviškumo supratimą XXI a. skaitė Rytis Zemkauskas. Renginys nebuvo itin didelis, tačiau ne vienas dalyvis mums asmeniškai padėkojo, tad džiaugiuosi galėjęs prie jo prisidėti. Buvo malonu dalyvauti tikrai vaisingoje, daug jautrių temų palietusioje ir didelę dalį dalyvių įtraukusioje diskusijoje su Ryčiu Zemkausku. Tikrai smagu būti dalimi atvirai, kritiškai ir liberaliai mąstančio lietuvių jaunimo, ir prisidėti prie to puoselėjimo. Nors dėl žmonių sumažėjimo Oksfordo lietuvių bendrija kitąmet miegos žiemos miegu, tikiu kad šių metų renginiai turės aidą.

Šiemet taip pat teko užsiimti moksline veikla natūralios kalbos kompiuterinio apdirbimo (angl. natural language processing) srityje, kurią tikiuosi kitąmet tęsti jau kaip magistrinę disertaciją.

Dėkoju Licėjaus Alumni bendruomenei, ypač prie stipendijos organizavimo bei finansų prisidėjusiems žmonėms, už palaikymą. Stipendija padėjo nugludinti aštrius kampus šių metų finansuose. Žinau, kad tarp aplikavusiųjų buvo tikrai ne ką mažiau už mane stipendijos vertų žmonių, tad noriu paskatinti LA bendruomenę ir toliau palaikyti stipendijos egzistavimą. Galėdamas prie jos pasižadu prisidėti ir pats.