LA Sąskrydis 2009

Įvyko jau trečiasis kasmetinis Licėjaus Alumni sąskrydis!


Gintauto Vaitekonio (VII) nuotraukos

Sakoma, kad trečias kartas nemeluoja. Kaip tai patikrinti? Žvilgtelėti į  LA Sąskrydžio pavyzdį. Taip, tiesa, ekonominis nuosmukis neaplenkė net tų, kurie pinigų ir taip niekada neturėjo – šiemet LA sąskrydžiavo palapinėse jaukioje miško laukymėje. Tokia susitikimo vieta priminė senus gerus mokyklos stovyklų laikus. Gal todėl visi atsipalaidavo ir vietoj muzikinių grupių šįkart koncertavo patys licėistai. Prie laužo skambėjo džiazo standartai, seniai pamėgtos ir nepamirštos dainos iš “kai dar mokėmės licėjuj” laikų bei estradinis repertuaras. Tokia pati nuotaika vyravo ir sporto aikštelėse – energija liejosi per kraštus.

Tačiau, kaip žinia, tikram ex-licėistui visada smagiausia lavinti bei demonstruoti savo protinius sugebėjimus. Tad šiemet, kaip iš daugelio teko girdėti, sąskrydis “subrendo” ir visiems dalyviams pasiūlė įdomių ir informatyvių paskaitų ciklą. Jį pradėjo tiesiai po darbų atvykę Viktoras Filipavičius ir Giedrius Zlatkus. Visi, baigę licėjų vėliau nei su antrąja karta, turėjo puikią galimybę pabendrauti su pirmuoju direktoriumi bei licėjaus idėjos bendraautoriumi. Po jų sekė buvę licėjaus mokiniai, kalbėję įvairiomis temomis – apie ekonominę situaciją Islandijoje, verslo konsultavimo ypatumus Rusijoje, animacijos studijas JAV, neseniai atsidarusią Nacionalinę dailės galeriją, internetinę prekybą bei bene daugiausiai diskusijų sukėlusią - apie pilietinę visuomenę Lietuvoje. Iš pranešėjų bei klausytojų reakcijų ir aktyvaus dalyvavimo tapo aišku, kad tokie paskaitų ciklai bus organizuojami ir kituose LA sąskrydžiuose. Tiesia nedera pamiršti, jog alumnus būrė ne tik sportas ir paskaitos, bet ir draugiškai Ritos ir Regimanto išvirtas didžiulis katilas sriubos, kurią visi jaukiai siurbčiojo klausydami paskaitų. Taigi tikimasi, kad nuo šiol tokios paskaitos – pietūs virs smagia tradicija ir alumnai kiekvieną vasarą rinksis ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir aptarti aktualių klausimų bei pasidalinti savo patirtimi.

Tokią  gana rimtą šeštadienio dieną vainikavo itin azartiškas ir kartais net ekspresyvų koncertą primenantis “Protmūšis”. Komandos pasiskirstė kartomis, todėl vyko įnirtinga kova už garbę ir orumą. Šįkart visiems į kaulus įkrėtė XVI kartos atstovai, matyt todėl, kad jauniausi – imliausi. Tačiau vyresnius skatinam nenusiminti ir ruoštis kitų metų mūšiams.

Gražus ir šiltas sekmadienio rytas puikiai tiko tingiems gulinėjimams ir ilgiems atsisveikinimams. Visi skaičiavo ir džiaugėsi, kad šiemet į  sąskrydį atvyko apie 90 alumnų. Skaičius nors ir kuklesnis nei įprasta, tačiau nemažas ir leidžia tikėti, kad drauge su besitęsianęia sąskrydžių tradicija, daugės ir buvusių licėistų norinčių sutikti senus draugus, surasti naujų ir sužinoti bei pasidalinti įvairiais patyrimais. Taigi iki kitų metų – juk, jei trečias kartas nemelavo, tai ketvirtas garantuos!


LA Sąskrydis 2008
LA Sąskrydis 2007