Dalinamės iš stažuotės NASA sugrįžusio LA Stipendijos laimėtojo Liudviko Paukštės įspūdžiais

Džiaugiamės girdėdami, kad Liudviko stažuotė NASA praėjo labai sėkmingai ir norime pasidalinti jo laišku, adresuotu visiems LA bendruomenės nariams:

"Sveiki, LA,

Jau sugrįžau iš stažuotės NASA, tad norėčiau pasidalinti savo nuotykiais, įspūdžiais ir atiliktais darbais bei dar kartą padėkoti už suteiktą stipendiją.

Mano stažuotės pagrindinis tikslas buvo sukurti vandens gaminimo sistemą „2041“ fondo ekspedicijai į Pietų ašigalį, kuris siekia išsaugoti Antarktidos žemyną švarų ir nepaliestą. Šio fondo pavadinimas žymi metus, kai baigsis moratoriumas dėl naudingųjų iškasenų gavybos Antarktidoje. Ekspedicijai sukūrėmė THAW (Thermos-Heater for Antarctic Water) prototipą, kuris tirpdo ledą ir sniegą naudodamas saulės energiją. Naudodami atsinaujinančius išteklius siekėme parodyti, kad jei juos galima panaudoti tokiose sudėtingose sąlygose, tai juos galima panaudoti bet kur pasaulyje.

Laisvu nuo darbų metu keliavau ir stengiausi pamatyti kuo daugiau. Apsilankiau Yosemite nacionaliniame parke, Muir‘o girioje, Silicio slėnyje esančiose įmonėse. Su kitu licėjaus alumnu Mikalojumi Brazdžiūnu ir jo kolegomis apsilankėme San Franciske vykusioje „Fleet Week“, kur pasirodymus rengė Jungtinių Valstijų oro pajėgų parodomosios komandos.

Per šią stažuotę pasisėmiau daug profesinės ir gyvenimiškos patirties. Labai dėkoju, kad Jūsų suteikta stipendija man šią patirtį padarė dar sklandesne ir galėjau mėgautis laiku dirbdamas NASA.“

Liudvikas