Didžiųjų brolių ir sesių sąrašas

Jūsų dėmesiui - 2014 metais projekte dalyvaujantys didieji broliai ir sesės, suskirstyti pagal dalykus, kuriuos jie studijavo ar studijuoja (nepagailėkit laiko peržvelgti ir kitų dalykų didžiųjų brolių aprašymų, nes kai kurie yra studijavę po keletą skirtingų sričių!). 

SPECIALYBĖS

GAMTOS ir TIKSLIEJI MOKSLAI
matematika,fizika,inžinerija, biologija,chemija, medicina
EKONOMIKA
finansai,verslas, vadyba
Ernestas Blaževič Rimgaudas Stundža
Dominykas Gustas Petras Misiūnas
Povilas Ambrasas Austė Kriukelytė
Eglė Budrytė Renata Rumšaitė
MENAI ir HUMANITARINIAI MOKSLAI
menai, meno istorija,architektūra ir literatūra
KITI SOCIALINIAI MOKSLAI
archeologija, psichologija, politika, filosofija
Viktorija Smailytė Sofija Melninkaitė
Ieva Krivickaitė Beata Koniuchova
Unė Kaunaitė
Uršulė Kajokaitė
Gabrielė Krupovič
Aistė Šabeikaitė
Rūta Savickaitė
Tadas Kriščiūnas
Elena Lessieur

 

1.   Sofija Melninkaitė (XX karta)
2012 metais baigusi Vilniaus Licėjaus tarptautinio bakalaureato klasę šiuo metu Sofija jau antrus metus sėkmingai studijuoja psichologiją University College London (UCL). Studijas ji stengiasi derinti su aktyvia socialine veikla – šiemet yra atsakinga už papildomų paskaitų psichologijos fakultete rengimą bei yra UCLU Baltic society prezidentė – ir asistavimu psichologijos tyrimuose. Taip pat, Sofija stengiasi išnaudoti gyvenimo Londone privalumas dažnai lankydamasi parodose, koncertuose ir kituose įdomiuose renginiuose. Naudingiausia ji galėtų būti būtent psichologiją pasirinkusiems liceistams: visų pirma galėtų pasidalinti žiniomis, kurias surinko pati besirinkdama universitetą, papasakoti, ką ir kaip mokosi psichologai, bei pasidalinti, ką su psichologijos diplomu galima nuveikti gyvenime. Žinoma, mielai padėtų ir kitiems, besidomintiems UCAS stojimo tvarka, personalų rašymo paslaptimis ir studijų Londone realijomis.

2.   Beata Koniuchova (XVIII karta)
Beata baigė tarptautinio bakalaureato klasę 2010 metais. Iškart po mokyklos baigimo išvyko į Jungtinę Karalystę, kur praleido laisvus metus („gap year“), dirbo Au pair šeimoje, tobulino anglų kalbos įgūdžius ir keliavo. Kadangi Beata domėjosi praeities ir dabarties kultūromis, žmogaus evoliucija ir norėjo perprasti žmoniją iš esmės, ji pasirinko studijuoti archeologiją su moksline pakraipa. Šiuo metu Beata yra paskutinio kurso studentė University College London (UCL), kur ne tik sukaupė neįkainojamą žinių bagažą, dalyvavo archeologinėse ekspedicijose, bet ir beveik perkando žmonijos ir akademinio pasaulio paslaptis. Taip pat Beata lavina vokiečių kalbos įgūdžius, domisi lingvistika, psichologija bei bendromis pasaulio aktualijomis, o laisvu metu dirba lietuvių bei rusų kalbų mokytoja ir skambina fortepijonu. Beata su mielu noriu priims į savo globotinių ratą besidominčiu stojimais į socialinius ar humanitarinius mokslus JK universitetuose, taip pat tuos, kurie svarsto apie laisvus metus ir nori prieš studijas įgyti vertingos patirties.

3.  Ieva Krivickaitė (XVIII karta)
Ieva licėjų baigė 2010 m. Šį pavasarį baigia lyginamosios literatūros ir slavistikos studijas Glazgo Universitete, trečius studijų metus praleidusi Karolio universitete Prahoje. Škotijoje ragavo ir meno istorijos bei anglų literatūros studijų, šalia pagrindinių dalykų dabar studijuoja ir čekų kalbą. 2012 m. vasarą atliko praktiką Lietuvių literatūros ir tautosakos institute, nuo tų pačių metų kiekvieną vasarą Vilniuje dirba kūrybinio rašymo programoje Summer Literary Seminars. Laisvalaikiu verčia ir rašo tekstus, muzikuoja, moko prancūzų ir anglų kalbos. Ieva tiki, kad atrado daugybę būdų plačiai ir prasmingai pritaikyti savo specialybę ir kad kiekvienas žmogus turi teisę rytais į paskaitas keltis su jauduliu ir džiaugsmu.

4.   Uršulė Kajokaitė (XIX karta)
Uršulė licėjų baigė 2011 ir įstojo į psichologiją Bath universitete, kuris suteikia galimybę trečius studijų metus praleisti įgyjant darbo patirties (angl. Industrial placement year). Šiuo metu mergina yra trečiakursė ir savo pratiką atlieka dirbdama analitike ir projektų vadove Lloyds Banking Group, Customer Research, Insight & Strategy departamente. Po darbo aktyviai sportuoja, fotografuoja ir dalyvauja labdaringų organizacijų veikloje. Taip pat ji turi darbo patirties ir psichologijos srityje – yra atlikusi praktiką Vilniaus Valgymų Sutrikimų Centre, kur vedė psichoedukacijos užsimėmimus, savanoriavusi Jaunimo Psichologinės Paramos Centre ir įvairiuose psichoterapijos seminaruose. Uršulė mielai padėtų moksleiviams, kurie domisi psichologijos studijomis Didžiojoje Britanijoje ar Bath‘o universitete, taip pat tiems, ką domina darbas Market Research sferoje.

5.   Viktorija Smailytė (XXI karta)
Viktorija licėjų baigė 2013-aisiais ir šiuo metu studijuoja meno istoriją Edinburgo universitete. Pati ilgai blaškėsi rinkdamasi, kur ir į kokią specialybę stoti, daugiausia galvodama apie mažiau populiarias studijų kryptis, kol mergina galiausiai išsirinko tą vienintelę ir atsidūrė Škotijoje. Nors dar yra tik ‘šviežia‘ pirmakursė, Viktorija rudenį mentoriavo ‘Academic Brother‘ projekte, tad jau žino, ko iš jos gali tikėtis mažieji broliai ar sesės. Viktorija galės padėti tiems, kurie krypsta į humanitarinių/socialinių dalykų pusę ar tiesiog svarsto apie studijas Škotijoje.

6.   Unė Kaunaitė (XIII karta)
Unė baigė tarptautinio bakalaureato klasę 2010 metais. Šiuo metu ketvirtame University of St Andrews kurse studijuoja Psichologiją ir Socialinę Antropologiją, pirmuosius dvejus metus mokėsi ir Tarptautinius santykius. Ji taip pat stojo į buvusį PPS (Psichologija, Politika ir Sociologija) kursą Kembridže ir turėjo galimybę paplaukioti „baseine“ (buvo poolinta), tad galėtų padėti ir mąstantiems apie šią mokslo šventovę. Laisvu metu jau ketverius metus dirba psichologijos laboratorijoje ir prisideda prie šiuo metu kurpiamų eksperimentų, dar kartais režisuoja pjeses, rašinėja prozą ir publicistiką, šoka svingą, yra lietuvių bendruomenės universitete prezidentė. Akademinėje šeimoje jau sukaupusi septynetą mažųjų broliukų ir sesučių, labai džiaugtųsi plėsdama ją ir toliau – galimybė susipažinti yra nuostabiausias Big Brother projekto rezultatas! Ji mielai patartų socialiniais mokslais susidomėjusiems liceistams, arba tiems, kurie vis dar dvejoja kryžkelėse tarp tiksliųjų-socialinių-humanitarinių mokslų. Bei tiems, kurie svarsto, ar įmanoma išvažiavus išlaikyti ryšį su gimtąja šalimi. Patikėkit, ji visa tai jau išgyveno!

7.   Ernestas Blaževič (XX karta)
Ernestas licėjų baigė 2012 metais. Tais pačiais metais stojo į Jungtinės Karalystės universitetus, bet, gavęs kelis pakvietimus, visgi nusprendė studijuoti Vilniaus universitete, kur vienerius metus studijavo chemiją kaip pagrindinę programą, tačiau yra mokęsis ir fizikos bei matematikos. Studijos Vilniuje ypač patraukė matematika, tad rudenį perstojo į St. Andrews universitetą Škotijoje, kur šiuo metu studijuoja jungtinį chemijos ir matematikos bakalaurą. Besimokydamas mokykloje, Ernestas trejus metus dalyvavo chemijos olimpiadų miesto, respublikiniuose ir nuotoliniuose turuose, nuo dešimtos klasės mokėsi Neakivaizdinėje jaunųjų chemikų mokykloje „Pažinimas“, kurioje vėliau, studijuodamas universitete, ir dėstė medžiagą pratybų metu dvidešimties moksleivių klasei. Jis yra organizavęs respublikinį chemijos olimpiados turą ir buvęs komisijos narys.
Ne vieną kartą asmeniškai pildęs UCAS paraišką, rašęs motyvacinius laiškus ir bendravęs su universitetų priėmimo komisijomis, jis siektų perduoti kiek galima daugiau naudingos besiruošiantiems Jungtinėje Karalystėje studijuoti moksleiviams patirties.

8.  Dominykas Gustas (XVII karta)
Dominykas šiuo metu studijuoja jungtinėje Ekso-Marselio universiteto (Prancūzija) ir Karlsrūjės technologijų instituto (Vokietija) optikos ir fotonikos magistro programoje (lazeriai, mikroskopai, teleskopai ir kt.). Prieš tai, jis baigė matematikos ir fizikos bakalaurą Edinburgo universitete, Škotijoje, taip pat studijavo ir stažavosi Singapūre bei Vokietijoje. Dominykas turėtų patarimų į panašius mokslus Lietuvoje, likusioje Europoje ar kitur gilintis pasiruošusiems moksleiviams.

9.   Povilas Ambrasas (XV karta)
Povilas licėjų baigė 2007m. Bakalauro studijas vaikinas baigė VGTU ir pusmečiui buvo išvažiavęs į mainų programą Odense, Danijoje (University of Southern Denmark). Kelerius metus tarp bakalauro ir magistro studijų Povilas praleido dirbdamas Lietuvoje ir atlikdamas praktiką Šveicarijoje, o šiuo metu jis studijuoja statybų inžinerijos magistrą Ciuricho aukštojoje technikos mokykloje (trumpiau - ETH Zürich). Jis mielai pasidalintų mintimis apie tai, kuo skiriasi inžinerijos studijos Vilniuje ir Ciuriche, kuo skiriasi vokiška universitetų sistema nuo britiškos, kodėl smagu bakalaurą ir magistrą mokytis skirtingose aukštosiose mokyklose, kuo praktinė veikla motyvuoja studijoms ir apie tai, ką praranda žmonės nestudijavę Lietuvoje. Kreiptis į Povilą taip pat gali, jeigu nežinai, ar verta baigus licėjų rinktis studijų programą, į kurią yra priimami praktiškai visi iš eilės ir ar Oscar Wilde buvo teisus, sakydamas life's too short to learn German!

10.  Petras Misiūnas (XVIII karta) 2010 metais Petras baigė tarptautinio bakalaureato klasę. Mokslams artėjant prie pabaigos, jis žinojo, kad labiausiai norėtų mokytis aukšto lygio Juntinės Karalystės universitete, tad UCAS paraiškoje pasirinko Edinburgo, Glazgo, Exeterio, Birmingemo ir UCL universitetus. Pasiūlymus mokytis jis gavo iš visų išskyrus Edinburgo Universitetą. Galiausiai pasirinko UCL, Economics and Business with East European Studies (EBEES) programą. Sprendimas buvo nesunkus, nes buvo sunku nepasirinkti universiteto su puikia reputacija, programos lankstumu ir vieta. Petras tikisi, kad padaryti racionalų ir gerai apgalvotą sprendimą galės padėti ir kitiems. Šiemet mokslus baigė ir dirba Lietuvoje. Jis geriausiai išmano Ekonomikos, Politikos ir Verslo studijų programas, universitetus, kur šie dalykai mokomi, todėl daugiausiai padėti galėtų tiems, kurie sieja savo ateitį su panašiais dalykais.

11.   Gabrielė Krupovič (XXI karta)
Vilniaus licėjų baigė 2013 m. ir šiuo metu mokosi politikos mokslų Sciences Politiques filiale Dižone. Gabrielės studijos orientuotos į centrinės ir rytų Europos regioną, labai plataus socialinio spektro: ji mokosi istorijos, politikos, ekonomikos, teisės, sociologijos, komunikacijos, trijų užsienio kalbų ir jai tenka pripažinti, jog tų disciplinų tik daugėja. Manote, jog kiekybė neatspindi kokybės? Gabrielė gali patikinti, jog tikrai ne Sciences Po! Tad jei nesi iki galo apsisprendęs, ką tiksliai nori veikti gyvenime ir tave domina dauguma socialinių mokslų, tavo vieta kaip tik čia! Gabrielė perspėja, jog stojimo procesas į šią grande école yra ganėtinai painus, bet įdomus, ir užtikrina, jog rezultatas - vertas pastangų.

12.   Eglė Budrytė (XX karta)
Eglė Vilniaus licėjų baigė 2012 m. ir šiuo metu studijuoja mediciną Vilniaus universiteto medicinos fakultete. Kai stojo į licėjų, jai sakė: „Ar tu tikrai to nori? Gerai pagalvok, ten žmonės turi labai daug mokytis, nebegali užsiiminėti savo pomėgiais ir t.t.“ Dar prieš medicinos studijų pradžią girdėjo maždaug tokius pačius klausimus, o kas antras žmogus, nestudijuojantis medicinos, iki šiol jos klausia, ar ši miega naktimis. Taip pat yra antra grupė žmonių, kuri tiesiog šlovina stojančiuosius į licėjų ir pasirenkančius studijuoti mediciną, visus licėistus laiko vunderkindais, o medicinos studentus – kopiančiais į dieviškąjį kalną. Eglė mano, jog nei vieni šių žmonių nėra teisūs. Liceistai popamokinių veiklų turi, kartais daugiau nei kitų mokyklų moksleiviai, medicinos studentai nėra nei zombiai, nei genijai (jie pamiegoti spėja, turi ir kitų veiklų, o studijos nėra „vien kalimas“). Tad jei norite rinktis studijas Lietuvoje, renkatės tarp meno ir gamtos mokslų, naktimis sapnuojate košmarus, dėl klaidingo pasirinkimo arba žodžiai „medicinos studijos“ kelia TIK vieną asociaciją, Eglė mielai atsakys į Jūsų klausimus, patars dėl stojimo į Lietuvos universitetus ar nuramins dėl VBE.

13.  Aistė Šabeikaitė (XV karta)
Aistė Vilniaus licėjų baigė 2007 m. ir po jo bakalauro studijoms pasirinko politikos mokslus Vilniaus universitete, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Studijas derino su darbu viešųjų ryšių srityje, ir magistro studijoms išvažiavo į Edinburgo universitetą Škotijoje, kuriame specializavosi moralės filosofijoje (etikoje). Toliau studijas tęsti Aistė planuoja Vokietijoje, RWTH Aachen aukštojoje technikos mokykloje, doktorantūrai pasirinkusi neuropsichologijos ir psichiatrijos kryptį. Aistė taip pat turi tarptautinių akademinių konferencijų patirties – yra tiek dalyvavusi, tiek rengusi pranešimus.
Ši licėjaus alumnė pasiruošusi padėti svarstant apie pasirinkimą tarp skirtingų mokslo krypčių ir praktinį įgūdžių pritaikymą įvairiose srityse, galėdama palyginti savo akademinę patirtį tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Aistė taip pat gali pagelbėti konkretesniais klausimais, pvz. ieškant tam tikrų kontaktų, ar iškylant neaiškumams dėl gyvenimo užsienyje, stojimo dokumentų įvertinimų ar egzaminų pasirinkimo. Mergina taip pat neatsisakys jums padėti, jeigu jus kamuoja tokie klausimai kaip “ką veikti pabaigus tokią nepraktišką specialybę kaip filosofija?”, “ar baigus politiką dirbsiu tik vyriausybės tarnautoju?” arba “kaip per tris akademines pakopas pakeisti tris specialybes?”.

14.  Renata Rumšaitė (XXI karta)
Renata baigė licėjų prieš mažiau nei vienerius metus, todėl prisiminimai iš to laikotarpio, kai rinkosi universitetus ir pildė stojimo dokumentus, dar niekur neišgaravę. Sako gerai atsimenanti, kiek šis procesas kėlė klausimų ir nuogąstavimų ir kaip džiaugėsi, kad tiek jos Big Brother, tiek daugelis kitų (dažnai net nepažįstamų) licėjaus alumnų mielai atsakinėjo į jos laiškus ir suteikė naudingos informacijos bei praktiškų patarimų. Taigi šiemet Renata nori pati pasidalyti stojimo patirtimi ir tam tikra prasme atsilyginti už suteiktą pagalbą. Mergina studijuoju ekonomiką ir matematiką University of St Andrews, Škotijoje, tad gali atsakyti į įvairius klausimus apie stojimo tvarką, mokymo sistemą bei kitus (studentiško) gyvenimo Jungtinėje Karalystėje ypatumus. Taip pat Renata gali pateikti savo pastebėjimus apie studijų ir darbo derinimą, kadangi pati ne tik mokosi, bet ir dirba. Taip pat nemažai žino apie stojimo procesus į JAV ir Kanadą, kur pati bandė stoti. Renata yra įsitikinusi, kad šis projektas yra labai reikalingas liceistams, mąstantiems apie studijas užsienyje, tad mielai pasistengs kuo galėdama jiems padėti.

15.  Rimgaudas Stundža ( XX karta)
Vilniaus licėjų baigė 2012 m., po kurio metus ISM ekonomikos ir vadybos universitete krimto ekonomikos ir politikos mokslus anglų kalba. Šiuo metu Rimgaudas studijuoja London School of Economics and Political Science (LSE), kurioje mokosi BSc Environmental Policy with Economics studijų programą. Rimgaudas pasiruošęs padėti licėistams, norintiems Jungtinėje Karalystėje mokytis socialinius mokslus ar specialybę, susijusią su geografija, nes yra neprastai susipažinęs su minėtų disciplinų dėstymo ir mokymosi specifika šioje valstybėje. Taip pat jis pažįsta nemažai žmonių, studijuojančių socialinius mokslus kituose JK universitetuose, galinčių padėti specifiniais klausimais, orientuotais į konkrečius universitetus ar programas. Rimgaudas mielai papasakos daugiau tiek apie savo universitetą (patį campus’ą, dėstytojus, bendrakursius, draugijas/bendruomenes (societies) ir t.t.), tiek apie gyvenimą Londone (būstą, transportą, kainas, laisvalaikį, etc.). Kadangi pačiam teko pildyti UCAS anketą bei taisyti ne vieno abituriento personal statement’ą, Rimgaudas galėtų suteikti efektyvią pagalbą praktiškai visais tiek su UCAS, tiek su personal statement susijusiais klausimais, ir palyginti studijų Vilniuje bei Londone pliusus ir minusus bei padėti liceistams, svarstantiems apie studijas ISM ekonomikos ir vadybos universitete.

16.  Rūta Savickaitė (XV karta)
Rūta – sociologė, licėjų baigusi 2006m. Būdama dvyliktoje klasėje ji laužė galvą, kur stoti, kokią specialybę rinktis, likti Lietuvoje ar vykti studijuoti į užsienį. Nors apsispręsti buvo labai sunku, bet dabar ji patenkinta savo pasirinktu taku. Bakalaurą baigė Vilniaus universitete, su Erasmus mainų programa pusmetį praleido Upsalos universitete, Švedijoje. Magistrui norėjo naujų iššūkių, tad tęsti studijų išvyko į Olandiją, Groningeno universitetą (http://www.rug.nl.) kur dabar studijuoja doktorantūroje. Rūta taip pat priklauso socialinių mokslų teorijos ir metodologijos centrui (http://www.ics-graduateschool.nl/), kuris jungia tris Olandijos universitetus: Groningeno, Utrechto ir Nijmegeno - tai leido susipažinti su šių universitetų tvarka. Su „mažuoju broliu/sese“ Rūta norėtų pasidalinti savo patirtimi renkantis studijas. Ji pamena, kaip reikėjo ne tik pačiai apsispręsti, ką nori veikti, bet dar ir šeimai įrodyti, kad sociologija – tai ne socialinis darbas, ir kad turės ateities perspektyvų baigusi šias studijas. Ji taip pat turi įvairios patirties ir gali įvardinti pliusus ir minusus studijavimo Lietuvoje/Švedijoje/Olandijoje. Žinoma, jos patirtis pagrinde apsiriboja ties socialiniais mokslais. Galbūt gamtamoksliams negalėtų padėti su specialybės specifika, bet turi sukaupus daug patirties buitiniais („išgyvenimo“ svečioje šalyje) klausimais: vietine biurokratija, priėmimų sistema ir pan. Gali iškart pasakyti, jog tik atrodo, kad „žolė žalesnė pas kaimyną“, bet realybė yra kitokia ir reikia gerai apsvarstyti, ar verta lėkti į užsienį, galbūt pasirinktos specialybės studijos Lietuvoje yra pakankamai aukšto lygio. O jei jau Lietuva nieko gero pasiūlyti negali, kaip išsisrinkti tinkamiausią šalį ir universitetą. Iš patirties sako, reitingai – dar ne viskas, reikia atsižvelgti ir į gyvenimo ir adaptacijos sąlygas.

17.  Tadas Kriščiūnas (XX karta)
Tadas yra matematikos ir filosofijos antrakursis Oksfordo universitete, kur įsiliejo į keletą vietinių filosofijos diskusijų grupių bei lietuvių bendriją. Vasaromis jis irgi netinginiauja, dirba, sau ir pasauliui kiekvieną kartą iš naujo įrodydamas, kad ir filosofijos studentai gali kalti pinigą. Būdamas licėjuje entuziastingiausiai domėjoi filosofija, tačiau dalyvaudavo ir matematikos, informatikos, fizikos olimpiadose. Taip pat Tadui patiko menai, ypač kinas. Filosofija iš esmės ir susidomėjo todėl, kad ji jungė menų bei tiksliųjų mokslų sritį. Tadas mielai padėtų apie filosofijos ir/ar matematikos studijas galvojantiems žmonėms, galėtų būti naudingas ir ne į Oksfordą stoti norintiems: jis turi truputį žinių apie abiejų šių dalykų padėti Vilniaus Universitete bei keliuose kituose universitetuose Jungtinėje Karalystėje.

18.  Elena Lesieur (XXI karta)
Elena Lesieur 2013 m. gegužę baigė Vilniaus licėjaus Tarptautinio Bakalaureato klasę. Šiuo metu Elena mokosi politikos mokslus ir Rytų Europos studijas University College London (UCL). Po bakalauro studijų ši licėjaus alumnė labiausiai norėtų metus arba dvejus padirbti švietimo arba politikos srityje prieš pradedama studijuoti magistrą. Mergina pasiruošusi padėti tiems, kurie planuoja stoti į politiką, tarptautinius santykius ir istoriją, ypač TB mokiniams ir tiems, kurie taikosi į universitetus Londone ir, žinoma, atsakyti į visus kylančius klausimus apie jo pačios studijas ir jų privalumus bei trūkumus. Elena taip pat gali padėti tiems, kurie planuoja stoti į aukštąsias mokyklas Nyderlanduose, nes pati į jas stojo ir nemažai domėjosi aukštuoju mokslu būtent šioje valstybėje.

19.  Austė Kriukelytė (XVII karta)
Baigusi tarptautinį bakalaureatą 2009 metais, Austė nusprendė mokslus tęsti Jungtinėse Valstijose. 2013 metais baigė Ekonomikos ir Politikos dvigubą specialybę Mount Holyoke College ir šiuo metu dirba Goldman Sachs banke, Salt Lake City, JAV. Vienu didžiausių studijų JAV privalumu Austė laiko galimybę save išbandyti daugybėje akademinių dalykų bei įvairių studentų klubų ir organizacijų. Dar vienu įdomiu mokslų Amerikoje aspektu Austė laiko galimybę susipažinti su žmonėmis iš viso pasaulio ir, žinoma, visur reprezentuoti Lietuvą. Vasarų metu Austė save išbandė investicinės bankininkystės srityje FMI Capital Advisors (JAV), teisės srityje Danske banke ir LAWIN advokatų firmoje Lietuvoje bei marketingo srityje Afganistane. Austė galėtų padėti motyvuotiems studentams apsispręsti dėl studijų JAV bei pasidalinti patarimais dėl stojimo į Amerikos universitetus.