LA Stipendija 2015

Jau penktus metus iš eilės LA Taryba Vilniaus licėjaus dvyliktokams bei alumnams suteikė galimybę gauti LA Stipendiją. Labai džiaugiamės, kad šiemet prie LA Tarybos nusprendė prisijungti Vilniaus Lietuvos Tūkstantmečio rotary klubas, kuris įsteigė atskirą stipendiją - taigi šiais metais buvo įteiktos dvi stipendijos po 2000 eurų!

Iš 15 stiprių kandidatų buvo išrinktos dvi nugalėtojos – Marija Juodytė bei Laura Paulina Šinkūnaitė. Dėkojame visiems kandidatams už atsiųstas aplikacijas ir sveikiname šių metų nugalėtojas!

Pirmoji LA Tarybos išrinkta nugalėtoja yra Marija Juodytė (XXI karta)! Finansinės paramos alumnei reikėjo norint pradėti informatikos studijas prestižiniame, tačiau brangiame Miuncheno universitete, Vokietijoje. Marija iškart pabaigusi licėjų pradėjo “Apprenticeship” programą Barclays technologijų centre. Būtent šios praktikos metu mergina atsitiktinai pradėjo programuoti Python kalba norėdama automatizuoti administracines užduotis ir kiek vėliau, susižavėjusi programavimu, įvaldė C, Objective C, Swift ir Javascript kalbas. Alumnė nori išmokti daugiau apie informacines technologijas, ją ypač domina saugumas ir dirbtinis intelektas. Marija taip pat sakė, kad ateityje neliktų skolinga LA bendruomenei ir mielai konsultuotų kitus alumnus apie studijas Šveicarijoje ir Vokietijoje, prisidėtų prie LA stipendijos pati ir skatintų daugiau merginų išmėginti ir rinktis programavimą.

Marijos padėka:

„Mieli licėjaus alumnai,

Norėčiau padėkoti už gautą stipendiją.

Prieš dvejus metus baigiau Vilniaus licėjų, kuriame mokiausi biocheminėje klasėje. Tuo metu nelabai žinojau, ko noriu, dėl to vietoj medicinos studijų pasirinkau darbą Barclays technologijų centre. Patekau į “Apprenticeship” programą, kurios metu dirbau mobiliųjų telefonų aplikacijų skyriuje. Pradėjus dirbti, mano pareigos buvo administracinės - tvarkiau komandos projektų planus, skaičiavau išlaidas bei organizavau renginius. Darbas buvo labai monotoniškas, daug “kopindavau ir pastindavau”.

Vienas mano kolega programuotojas pasiūlė šį darbą optimizuoti. Taip aš, visai neturėdama programavimo žinių, pradėjau rašyti automatinius skriptus, kuriuos iki šiol naudoja mano kolegos. Supratau, kad man patinka programuoti ir po kelių mėnesių pakeičiau pareigas. Metus kūriau iOS aplikacijas iPhone’ui, iPad’ui ir Apple Watch’ui, tačiau nusprendžiau praplėsti savo akiratį studijuodama informatiką.

Sulaukiau tegiamų atsakymų iš geriausių universitetų Vokietijoje ir Šveicarijoje. Galiausiai pasirinkau studijas Miuncheno Techniniame Universitete ir štai sėkmingai baigiau pirmąją sesiją. Esu labai patenkinta savo pasirinkimu ir matau daug galimybių, kaip toliau tobulėti.

Licėjaus alumni stipendija padėjo atsistoti ant kojų pirmais gyvenimo Vokietijoje mėnesiais - dėkoju už Jūsų paramą. Taip pat ačiū už pasitikėjimą - stengsiuosi neapvilti. Ir, žinoma, kai tik leis galimybės, pati prisidėsiu prie šios iniciatyvos.

Linkėjimai iš Miuncheno,
Marija"

Laura Paulina Šinkūnaitė – antroji LA Stipendijos nugalėtoja, kuri buvo išrinkta Vilniaus Lietuvos Tūkstantmečio rotary klubo, šiemet įsteigusio 2000 eurų stipendiją. Laura Paulina Šinkūnaitė - XIX licėjaus kartos alumnė, kuri rudenį pradės paskutinius magistro metus Glazgo universitete. Jos motyvacija aplikuoti stipendijai buvo šių metų gyvenimo finansavimas, kuris leistų koncentruotis į mokslinę veiklą. Laura studijuoja astronomijos ir fizikos programą, o ateityje ketina siekti doktorantūros eksperimentinės elementariųjų dalelių fizikos srityje. Per ketverius metus alumnė turėjo tris su dalelių fizika susijusias praktikas ir šią vasarą išvyko į JAV, kur atlieka praktiką gravitacinių bangų interferometro observatorijoje LIGO. Laura stengiasi skirti daug laiko merginų skatinimui rinktis technologijų pobūdžio studijas Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje, o ateityje norėtų toliau skatinti Lietuvos mokslininkų dalyvavimą tarptautiniuose projektuose. Laura sakė neužmiršianti ir LA bendruomenės – praktiškais patarimais padės moksleiviams.

Lauros Paulinos padėka:

„Visų pirma, norėčiau išreiškti begalinę padėką LA Tarybai bei Rotary klubui už šią
stipendiją. Ačiū ačiū ačiū! Neįprastai ilgai dėliojau žodžius, kurių svarbą ir stiprumą tarsi
sugeria pats popierius, kai “ačiū” tampa niekingai per mažas nusakyti dėkingumui ir
motyvacijai, sukeltiems šio įvertinimo. Aplikuodama nė neįsivaizdavau, kad LA stipendija
suteiks didesnę moralinę paramą nei materialinę. Vien ta mintis, jog kažkas tiki mano tikslu
ir keliu jo link, paspartina žingsnius ir priartina tiek svajones prie manęs, tiek mane prie
svajonių. Ačiū Jums, kurie svarstė mano aplikaciją ir suteikė galimybę šios stipendijos
egzistavimui!

Taip pat esu be galo dėkinga visiems, vedusiems mane iki ten, kur dabar esu – ligi penkto
kurso bakalauro/magistro studijų programoje Glazgo universitete, Škotijoje. Čia studijuoju
fiziką ir astronomiją, ketinu pasilikti akademijoje, dalelių fizikos srityje, tad šie metai yra
ypač svarbūs pažymių ir akademinių pasiekimų atžvilgiu. Ir būtent dabar LA Tarybos ir
Rotary klubo stipendija – tarsi stebuklas, leisiantis susikaupti ties magistro projektu ir
dalyvavimu konferencijose bei kvalifikacijos kėlimo mokyklose, o ne praleidžiant paskaitas
dėl su studijomis nesusijusio darbo, padedančio padengti pragyvenimo išlaidas. Ši stipendija
– be galo didelis įvertinimas tiek man, tiek mano šeimai, tiek mokytojams ir dėstytojams,
kurie įdėjo daug laiko ir pastangų manęs mokymui. Ačiū Jums!

Paskutinis kreipimasis į Tuos, kurie dar tik ketina aplikuoti dėl stipendijos. Norėčiau
paraginti patikėti savimi ir nenuleisti rankų. Licėjuje įsukamas sraigtukas judėti pirmyn,
siekti tikslų, nugalėti sunkumus. Ambicijų ir užsispyrimo! Vien moralinis stipendijos
aspektas pamėtės mylių mylias arčiau tikslo, o tada jau finansinė pusė pagelbės priartinti
patį tikslą. Ačiū licėjui ir liceistams, kurie sukūrė tokią terpę, leidžiančią silrpti svajonėms!

Linkėjimai,
Laura Paulina Šinkūnaitė"
2015 metų LA Stipendijos partneriai, įsteigę papildomą 2 000 EUR stipendiją - Vilniaus Lietuvos Tūkstantmečio Rotary klubas, kurie pasidalino tokiais savo įspūdžiais:

"Džiaugiamės galėdami prisidėti prie gabių Licėjaus absolventų tolimesnių mokslų Lietuvoje ar užsienyje. Lauros noras plėsti savo žinias bei jungtis prie naujų, pasaulinio lygio projektų tiek astronomijoje, tiek fizikoje, paliko mūsų klubui didžiulį įspūdį ir sukėlė pasididžiavimo jausmą. Licėjaus alumni stipendija – puiki investicija į mūsų šalies ateitį."

Klubo prezidentas Mindaugas Stragis