LA Stipendijos '17 Padėkos

Žemiau - nugalėtojų padėkos:

Rytis Kalinauskas (XIX laida)

Gerbiami Licėjaus alumnai,

Dėkoju Jums už parodytą pasitikėjimą ir skirtą paramą sveikatos vadybos studijoms viename iš prestižinių pasaulio universitetų. Šiuo metu Lietuvoje turime daug profesionalių ir savo darbui atsidavusių gydytojų, tačiau ne visada tinkamai išnaudojame jų kompetenciją, dar neišmokome tinkamai planuoti, skaičiuoti ir valdyti turimų sveikatos sistemos resursų. Tikiuosi užsienyje įgyti ir čia parvežti įgūdžių, kurie reikšmingai pagerintų Lietuvos sveikatos rodiklius.

Studijuodamas mediciną Vilniaus universitete daugiausiai laiko skyriau visuomeninei veiklai bei vadovavau Lietuvos medicinos studentų asociacijai (LiMSA). Ši veikla leido man iš arti susipažinti su procesais mūsų sveikatos sistemoje: kas vyksta ministerijos koridoriuose, kaip rašoma vyriausybės programa, kaip valdomos didžiausios ligoninės, kokie yra visų pusių interesai ir kita. Atsakymai į šiuos klausimus yra visai kitokie, nei tikėjausi aš pats, nei tikisi bet kuris mediciną pasirinkęs studentas, kurių dalis ateina ir iš Licėjaus. Realų pokytį sistemoje inicijuos ne valdžia, o būtent sveikatos specialistų ir pacientų bendruomenės, kai jos sugebės susitelkti, įsigilinti į problemas ir pateikti argumentuotų siūlymų.

Pokytis Lietuvos sveikatos sistemoje reikš aštrią interesų kovą, politinės valios poreikį ir terpę populistams pasinaudoti žmonių baimėmis, gydytojų garbinimo pabaigą ir slaugytojų įgalinimą, didesnę specialistų konkurenciją, supratimą, kad aukštose pareigose esantys asmenys nebūtinai žino, ką daro, ir drąsą pasisakyti atvirai. Taip pat, tai reiškia bendradarbiavimą su verslu, informacinėmis technologijomis, biotechnologijomis ir kitomis sritimis, tokiu būdu integruojant sveikatos sistemą į bendrą šalies kompetencijų tinklą.

Bet kuriuo atveju, pokytis mūsų sveikatos sistemoje nėra įmanomas be užnugario ir tarpusavio pagalbos. Pagalbos, kurią man šiandien suteikė Licėjaus alumni bendruomenė. Mano misija bus telkti, mokyti, inicijuoti ir atstovėti, kai pasidarys sunku. Ačiū Jums!

Pagarbiai
Rytis Kalinauskas

Gytautas Karklius (XXII laida)

Sveiki, licėjaus alumnai,

Nuoširdžiai dėkoju Jums už man skirtą LA stipendiją. Esu labai laimingas, nes ši stipendija padės įgyvendinti mano vaikystės svajonę studijuoti ekonomikos mokslus Kembridže. Ši žinia mane pasiekė labai netikėtai: tuo metu aš buvau darbe Londone, kur šiuo metu atlieku praktiką Compass Lexecon, vienoje geriausių ekonomikos konsultacijų firmų pasaulyje.

Prieš stodamas į licėjų, aš nemaniau, jog ši mokykla turės tokią didelę įtaką mano gyvenime. Aplinka, kurioje mokiausi, paskatino mane studijuoti Didžiojoje Britanijoje ir netgi bakalauro studijų metu Voriko universitete aš vis dar jaučiau licėjaus per ketverius metus suteiktą naudą. Pavyzdžiui, tikslinės matematikos klasės suteikta matematinė mąstysena labai padėjo per ekonometrijos paskaitas.

Licėjaus alumni skirta stipendija ne tik prisidės prie mano tikslų finansiškai, bet ji yra ir įrodymas, jog mano pastangos rūpi ir kitiems. Labai džiaugiuosi, jog LA asociacija turi tokią iniciatyvą, kuri skatina alumnus tobulėti ir siekti įvairiausių tikslų. Tikiuosi, jog baigęs studijas Kembridže, galėsiu pasidalinti savo patirtimi su kitais liceistais bei lietuviais, kurie siekia panašių tikslų, bei prisidėti asmeniškai prie šios stipendijos skyrimo ateityje.

Dar kartą ačiū visiems, kurie prisidėjo prie šios stipendijos ir išrinko mane kaip vieną iš laimėtojų.

Gytautas

Miglė Beinortaitė (XX laida)

Sveiki, brangūs Licėjaus Alumnai,

Nuoširdžiai Jums dėkoju. Skirta stipendija - tai ne tik finansinė parama, bet mano siekių pripažinimas ir stiprus stimulas juos įgyvendinant.

Esu architektė, Vilniaus licėjaus XX kartos alumnė Miglė Beinortaitė. Įkvepiančio pastato ir miesto gyvenimą formuojančių visuomeninės erdvių gimimas reikalauja ilgo, sunkaus darbo ir patirties iš įgudusiųjų profesionalų sėmimosi. iš Manęs laukia svarbus ateities mąstymą ir stilių formuluojantis periodas – architektūros magistro studijos. Netikėtai įstojau į mažą, bet pasaulyje žinomą architektūros akademiją Šveicarijoje (Accademia di architettura, Università della Svizzera italiana). LA stipendija man finansiškai palengvina galimybę ir skatina mokytis iš įtakingiausių šiuolaikinių architektų bei lavinti kūrybinį braižą, kuris ateityje būtų realizuotas į mūsų kasdienybę tobulinančias erdves.

Ateityje planuoju savo veiklą sieti su gimtine. Mūsų miestuose yra nesuskaičiuojamos galimybės pritaikyti studijose įgautas žinias apie pastatų transformaciją, kuriant dūlančių pastatų ar miestų kvartalų gaivinimo projektus. Tikras 'rojus' ambicingai architektei, taip pat stengsiančiai dėl svarsnio savo profesijos atstovų įsitraukimo kuriant šalies ateities vizijas. Sieksiu svajonės, kad Lietuva garsėtų kaip architektūros perliukas šiaurės Europoje.

Ačiū Jums, aktyvūs Licėjaus Alumnai, už mus, buvusius bendramokslius, tobulėti skatinančios paramos steigimą ir skyrimą.

Pagarbiai

Miglė Beinortaitė

Ačiū visiems, siuntusiems paraiškas ir rėmusiems Stipendiją! :)